Buenos Aires

Argentina

Buenos Aires on elav tangopealinn. Linnas sulanduvad tõeliselt kosmopoliitsed linnaosad unikaalse Lõuna-Ameerika atmosfääri ja pehme kliimaga. Buenos Aires pakub kõike mida vajad meeldivaks puhkuseks.

BUENOS AIRES linnatänavate võrk on loogiline ja eksida pole kerge.  Linn on kolmnurgakujuline ja selle moodustavad Avenida General Paz läänest, River Plate kirdest ja Riachuelo lõunast. Avenida Rivadavia on peamine läbiv tuiksoon, mida peetakse üheks maailma pikimaks linnatänavaks. 
La City on Buenos Airese ärikvartal, kus on ka kaubanduse, restoranide ja hotellide piirkond. Teatro Colón on Buenos Airese maailmakuulus renoveeritud ooperimaja.
Linna lõunaosast võib leida vanima kvartali – Plaza de Mayost algab kitsaste tänavatega ja hilise 19. sajandi arhitektuuriga n.ö vanalinn. Majad on itaalia-stiilis ornamentidega, puust nikerdustega ustega, metallrõdudega.

Buenos Aires on Ladina-Ameerika linnadest kõige euroopalikum linn – laiad bulvarid, rohelised pargid, esinduslikud hooned, rikkalik kultuurielu. Buenos Aires on kosmopoliitne ja mitmenäoline metropol, mille elanikke kutsutakse portenosteks – tegemist on 19 saj immigrantide järeltulijatega, peamiselt Itaaliast, kes tõid siia oma kultuuritraditsioonid.

Buenos Aires on avastamistväärt linn. Muusikasõpradele soovitame külaskäiku Plaza Dorregosse San Telmos. See oli kõrgseltskonna elurajoon-nüüd kuulus oma tangoetenduste poolest. Külastage ka Museo del Tangot ja Museo de Instrumentos Musicales.
Casa Rosado, presidendipalee, asub Plaza del Mayol. Kaugetel aegadel kasutati paleed kindlusena, et kaitsta linna sissetungijate eest. Hiljem elasid palees Eva ja Juan Domingo Peron kes pidasid rõdult Argentiina rahvale oma kuulsaid kõnesid. Eva Peron on maetud Recoleta surnuaiale.