Manaus

Brasiilia

Manaus tähendab tõlkes Jumalaema. Ammusaegsest indiaanlaste külast on kasvanud Amazonase administratiivkeskus, kus elab üle 1.5 miljoni inimese. Manaus on suurepärane alguspunkt Brasiilia loodusega põhjalikumaks tutvumiseks.

Manaus on Amazonase osariigi pealinn. Manaus, mis asub 1250 miili Atlandi ookeanist ülesjõge otse Amazonase džungli südames, on Brasiilia Amazonase piirkonna peamine keskus, kus elab umbes 2 miljonit inimest.

Linnas on tema asukohast tingitult piirialade hõngu, kuid ka hämmastavalt palju 19. sajandi kummikaubanduse hiilgeaegadest pärinevat keerukat arhitektuuri ning huvitav jesuiitide kirik.

Tegemist on strateegiliselt olulise kohaga, mis on jõekaubanduse keskuseks ja kus peatub imetlusväärselt palju jõesõidukeid. Rio Negrol ehk Mustal Jõel asuv linn sai oma nime ülesvoolu kasvavast taimestikust tingitud tintja värvi tõttu. 10 km Manausest edasi ühinevad Rio Negro vood suurejoonelise vaatemänguna mudast kollaka Rio Solimoesega omadega.

Miljonilinna kauneimaid ehitisi linnas on Teatro Amazonas, suurepärane näide Manausi hiilgeaegadest. Manaus oli 25 aasta jooksul maailma kummitööstuse keskus, mille kaudu liikus 90% maailma kummitoodangust. Teatro Amazonase ooperimaja valmis 1986, kohe pärast seda aga tõi Kaug-Ida kumm kaasa Manausi majandusliku kriisi, kuni 1967. aastal Brasiilia valitsus muutis Manausi vabasadamaks.