24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Montreal

Kanada

Montreal on ilus igal aastajal-suvel keeb elu ja toimuvad erinevad filmi -, ja muusikafestivalid, spordiüritused. Sügisel saab tegeleda mägironimise ja matkamisega. Talvel on ideaalsed võimalused nautimaks lumelauasõitu ja suusatamist.

Montreal on kakskeelne linn- kasutusel on nii inglise kui prantsuse keel. Lumine Montreal meenutab muinasjutulinna. Roheline Montreal on koduks mitmetele teatritele, kohvikutele, restoranidele ja võrratule ööelule.

Montreal on kuulus oma muuseumide, parkide, ööelu poolest. Montreali Kaunite Kunstide Muuseumis on võrratu kollektsioon maale ja etnograafilisi esemeid 19 sajandist.The Notre Dame Basilica on tuntud oma kujude, maalide ja altarite poolest. Kiriku kell, Gros Bourdon, on suurim kirikukell maailmas.

Ringkäigu linnas võiks lõpetada Mount Royali tipus, kus avaneb kaunis vaade linnale, jõele, mägedele. Koht sobib ka pikniku pidamiseks, kuigi ka kesklinn oma restoranide ja kohvikutega pole kaugel. Underground Cityt asub 10 m maa all. Underground Citys on tohutul hulgal kohvikuid, poode, restorane, kinosid, teatreid. Eriti mõnus shoppamiseks talvel kui Montrealis võib olla tõeliselt külm!

 

Huvitavad sihtkohad

Peamised vaatamisväärsused: Ramezay loss (1705), Bonsecours’i kirik (1657), Saint-Josephi toomkirik (1885) – põhjaameeriklaste peamine palverännakute koht, McGilli (1821), sir George Williamsi (1929) ja Montreali (1876) ülikool, 1967. aasta maailmanäituste ehitised.