Panama City

Panama

Panama on riik Ameerikas. Piirneb loodes Costa Rica ja kagus Colombiaga. Riik asub samaaegselt kahel mandril - Põhja-Ameerikas ja Lõuna-Ameerikas.

Panama on meile eelkõige tuntud Vaikset ja Atlandi ookeani ühendava kuulsa Panama Kanali poolest, aga siin on veel hulk kauneid rikkumata randu, kokku 15 000 saart, eksootilised vihmametsad, imeilusad mäed ja indiaanlaste asundused. Panamas elab üle 900 linnuliigi, kasvab 1500 puu- ja üle 7000 erineva taimeliigi, loodust armastavale seiklejale on see tõeline paradiis.

Parim aeg Panamasse reisimiseks on detsembri keskpaigast kuni aprilli keskpaigani, sest siis on kõige vähem sademeid. Kliima on üldiselt kogu aeg kuum ja niiske, välja arvatud mägises piirkonnas, kus just ööd ja varahommikud on jahedad. Vihmaperiood kestab maist novembrini. Päevane keskmine temperatuur on kogu aasta vältel 25-32 kraadi. 

Panama City on pilvelõhkujaid tihedalt täis ehitatud suurlinn. Olulised linnaosad on Casco Viejo, Panama Viejo. 19. sajandil rajatud pealinn Panama võlub uhkete pilvelõhkujate ning UNESCO maailmapärandisse kuuluva romantilise vanalinnaga.

Costa Blancas laiub kilomeetrite pikkune heleda liivaga rand. Hotellide veespordikeskustes laenutatakse muuhulgas tasuta kajakke ja väiksemaid paate. Lisatasu eest kõik mootoriga veespordi vahendid ja alad (skuutri laenutus, veesuusatamine, langevarjusõit jne) ning snorgeldusvahendid. Pakutakse tasulisi paadi – ja kalastusretki.

Soberania Rahvuspark on kõige paremini ligipääsetav troopiline vihmamets Panamas, vaid 30 minutilise sõidu kaugusel Panama Cityst. Rahvuspark pakub erinevaid võimalusi matkamiseks või niisama uudistamiseks ning loomulikult tähelepanuväärset loodust. Linnuvaatluseks on ideaalne Canopy Tower, siia on võimalik ka ööbima jääda.

Santa Rosa suhkrurafineerimisveski on kohustuslik koht, mida külastada, kui viibite Panamas jaanuarist märtsi keskpaigani. Kahe kuu jooksul jahvatatakse iga päev mäekõrgune hunnik suhkruroogu pulbriks ning see on omaette vaatepilt.

Coiba Rahvuspark asub Panama suurimal saarel Isla de Coibal ning pakub oma 38 saarel ainulaadset valikut loomaliike – 23 erinevat liiki delfiine ja vaalasid, mitut liiki krokodille ja kilpkonni ning 15 liiki madusid. Seda täiendab ennenägematu linnuriik.

Isla Tigre – puhas ja tugevate traditsioonidega Kuna saar on kultuuriliselt elav ning mitmekesine.