24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

San Juan

Puerto Rico

Puerto Rico on põnev oma veidra segase poliitilise positsiooni tõttu. Ametlikult on Puerto Rico USA territoorium ning riigipea on USA president,kuid olümpiamängudel esindavad Puerto Ricot oma võistkonnad.

Puerto Rico pealinna San Juani vanalinn on segu hispaania, kariibi ja ameerika mõjudest, nähes seejuures välja vägagi euroopalik. Suurepärane sadam on meelispeatuspaigaks suurtele lõbusõidulaevadele  ja Puerto Rico suurima eksportartikli, Bacardi rummi keskvabrikusse korraldatakse tunni ajalisi degusteerimistuure.

San Juan kubiseb väikestest restoranidest ja käsitööpoodidest, kuid hinnatase on tänu dollarile suhteliselt kõrge.

Tänapäeva Puerto Rico suurimaks magnetiks on hullutavalt ilus ja omapärane loodus, aastaringne mõnus kliima, kasiinod ja pättide vähesus. Saare mägises keskosas asub unikaalse floora ja faunaga El Yun gue vihmamets, kus võib kohata südantlõhestavalt laulda oskavaid coqui-konni, keda ei leidu kuskil mujal maailmas. Coqui on üks saare sümbolitest ja maheda troopikaöö saabudes rivistavad nad end poistekoori asemel üles ja laulavad vaikselt “kokii, kokii, kokii…”, mis Taino-indiaanlaste keeles tähendavat “ma armastan sind”.

Puertoriikolased ise on viisakad, sõbralikud ja tüüpilise kariibi temperamendiga, kellel kunagi pole kuskile kiiret. Nad võivad tundide kaupa rummi trimbata, elu üle filosofeerida ja nautida elustiili, kus ei tunta stressi ega närvilist rahmeldamist. Viimaseks suurimaks šokiks peavad puertoriikolased orkaan Hugot, mis mõne aasta eest saart põhjalikult laastas ja senini rohket kõneainet põhjustab.

Puerto Rico uus kvartal on aga luksushotellide ja rannamõnude päralt, kus noored ameeriklased lahtistes autodes või rulluiskudel ringi flaneerivad ja aeg-ajalt Eviani veepudelist lonksu rüüpavad. Juveele täisriputatud vanurid löövad samas aega surnuks Puerto Rico arvukates kasiinodes.