Meie kruiisikogemused

Estraveli reisikonsultante ja ka teiste osakondade töötajaid on nakatanud kruiisipisik. Meie kruiisikogumused ulatuvad nii mõne kuu kui ka paarikümne aasta tagusesse aega.

Kogusime Sinu jaoks kokku mõned soovitused, miks kruiisile tasub minna ning uurisime, mis kruiisitajatele endile kõige enam meeldib.

Merilin Ottender, Pärnu büroo

Ühe reisi jooksul näeb ja kogeb nii palju ning kogu reis on üleni mugav – laevas saad lõõgastuda, puhata ja elu nautida ja väljaspool laeva ringi seigelda ja põnevaid paiku avastada.

Peamine põhjus, miks julgelt kruiise soovitan, on lihtne: nii mõnus on igal hommikul jälle uues sihtkohas üles ärgata, sealjuures kohvrit pakkimata :)

Merilini reisimuljeid Vahemere kruiisist Azamara Journey pardal saab pikemalt lugeda ka CruiseCentre blogis.

 

Leelia Lillemägi, Pärnu büroo

 Mulle meeldis kruiis väga just selle kompaktsuse pärast – vingete mastaapidega ujuv hotell komplektis erinevate restoranide, spaa- ja spordiosakondade ning meelelahutuskohtadega viib sind sujuvalt erinevatesse sihkohtadesse. Ei mingit pidevat kohvite pakkimist ega transpordi/transfeeride pärast peamurdmist. Suurel laeval kruiisitades võib olla täiesti kindel, et kõigile leidub just temale sobiv tegevus või meeleolukas show!

Leelia reisimuljeid Kariibi mere kruiisist Royal Caribbeaniga saab pikemalt lugeda ka CruiseCentre blogis.

 

 

Liis Kadaja, Suur-Karja büroo

Kruiiside juures meeldivad mulle kõige enam erinevad vabaaja veetmise võimalused – tegevust jätkub küllaga ja kõigile. Päeva saab proovida veespordi alasid, ujuda erinevates basseinides ja päevitada päikesetekil. Õhtul aga toimuvad eriti ägedad show‘d: muusikalid, jääetendus ja palju muud.

Kruiisil olles näed ja koged mitut reisielamust korraga – laeva melu, põnevad show‘d, uued maitseelamused ja erinevate sihtkohtade (riikide) külastus.

 

 

Ann Siirde, Tartu büroo

Kui inimestele meeldib nädala jooksul näha rohkem kui ühte sihtkohta, soovitan kruiisi. Lisaks igal päeval uutele sihtkohtadele ka palju muid tegevusi laevas ning tasuta meelelahutus.

Ei saa salata – Harmony of the Seas on võimas ja uhke laev küll. Mulle meeldis, et aktiivsele puhkajale tegevust jagub. Suurepärase mulje jätsid show’d, mida vaatamas käisime. Muusikal Grease või ilusate kostüümidega muinasjutuline jääshow või siis Aqua Theater’i tantsushow uskumatute akrobaatika etteastete ja vettehüpetega – see viimane etendus oli eriliselt meeldejääv!

Anni muljeid Vahemere kruiisist maailma suurima kruiisilaeva Harmony of the Seas pardal saab pikemalt lugeda CruiseCentre blogis

 

Marika Mikko, Suur-Karja büroo

Kruiisilaev on kui ujuv luksushotell, kus on lisaks majutusele olemas heal tasemel meelelahutus ja toitlustus. Kruiisil olles kulged muretult märkamatult ühest sadamast teise, saad ühel reisil olles külastada erinevaid maid ja kultuure. Ainus mure on, et laeval liigub aeg kiiremini kui tavaelus ja kõiki pakutuid teenuseid ei jõuagi tarbida.

Viimane kruiis oli Vahemerel ja 9 öine Kreeka saarte kruiis Jewel of the Seas laevaga, mis sai ette võetud pulmaastapäeva tähistamiseks ja võin julgelt soovitada, et selline puhkuse veetmise võimalus on just hea, kui soovid kodust pidu vältida.

Minu jaoks oli reisil oluline just rõduga kajut, kus sai hommikul mõnusalt kohvi juua ja õhtul Vahemere soojust ja veini nautida. Avatud rõdu uksega magamine ja laine loksumine on ka elamus omaette.

Marika reisimuljeid Kariibi mere kruiisist Royal Caribbeaniga saab pikemalt lugeda ka CruiseCentre blogis.

 

Annely Meidra, Platinum osakond

Põhimõtteliselt olin ma kruiisist unistanud lapsepõlvest saadik, siis kui televiisorist “Lemmenlaiva” (Love Boat) sarja jälgisin. Siis tundus see muidugi täielik kosmos. Täna enam mitte. Muljed on väga ülevad – siht on silme ees ja kunagi lähen uuesti pikemale kruiisipuhkusele.

Kui mõte tuleb, et võiks proovida, siis tuleb kindlasti kruiisile minna. Soovitan merevaatega ja pigem rõduga kajutit. Samuti tasub üle vaadata, milliseid eksursioone pakutakse ning kindluse mõttes valik juba varakult ära teha.

Annely muljeid Vahemere kruiisist maailma suurima kruiisilaeva Harmony of the Seas pardal saab pikemalt lugeda CruiseCentre blogis

 

Piret Siim, osakonnajuhataja

Minu meelest on kruiis väga mugav reisimise viis – lühikese ajaga saab näha mitmeid erinevaid sihtkohti, kusjuures majutuse ja kohvrite lahti-kinnipakkimise pärast üldse muretsema ei pea. Kuna meelelahutuse valik laeval on nii lai, siis peaks igaüks endale sobilikud variandid leidma – kellele täie raha eest kogu meelelahutusprogramm, kellele türkiissinise ookeani veerel raamatu lugemine, erinevatest toiduvalikutest rääkimata.

15 aastat tagasi käisin Princess Cruises Kariibi mere kruiisil ja see oli tulvil vahvaid elamusi: põnevad sadamad päevareisideks (Bahama, Kaimani saared, Mehhiko), ööpäevaringsed rikkalikus valikus gurmee-hõrgutised, meelelahutusprogrammid pidulikust balliõhtust Halloweeni karnevalini, personaalne stjuuard, kes täitis oma tagasihoidlikul viisil kõik soovid ja ei väsinud igapäevaselt üllatamast kokteiliklaasi kõrvale nikerdatud jääskulptuuri, rannalinast volditud luige või romantilise laulukesega. Täpselt nagu Aaron Spellingu omaaegses kuulsas “The Love Boat” teleseriaalis, mida olla filmitud Princess Cruises pardal.

 

Eret Pappel, finantsosakond

Minu esimene kruiis tuli seoses minu juubeliga. Tahtsin midagi erilist, aga sain vist sõltuvuse – ka järgmist, vähemolulist pidupäeva tähistasin juba kruiisilaeval.

Kruiisiotsuse tegemisel soovitan lisaks marsruudile kindlasti valida ka kruiisi alguse- ja lõpusadamat, sellest võib saada oluline boonus. Ma ei ole kunagi olnud Ameerika fänn, seega olid esimesed valikud idasuunalised. Esmalt Araabia kruiis, eriti just Omaani külastus – super! Järgmine oli Aasia kruiis ja algusega Singapuris, mis lisas kõigele veel olulised punktid

Minu eelistus on niiöelda väiksemad laevad (u 2000 reisijat), kus kõik on personaalsem, väljapeetum ja vähem kunstliku sära. Celebrity Constellation on just selline laev. Tähele tasub aga panna seda, kui palju on kruiisil merepäevi – pikkade vahemaade puhul võib pool ajast mööduda laeval. Sõltub kas see ongi Sinu jaoks eelis või vastupidi.

 

Kristi Kukk, tooteosakond

Mulle kruiisid meeldivad. Just selle pärast, et ma ei pea millegi pärast muretsema ja ma näen ühe või kahe nädalaga rohkem kui ma ühte kohta reisides näeksin. Olen käinud kruiisimas Vahemerel, Kariibimerel, Galapagosel.

Vaadates passis sünniaastat saan aru, et ainus viis järele jäänud ajaga maailm läbi kammida on kruiisides. Unistus on näha Norra Fjorde, Alaskat, Uus-Inglismaa rannikut, Antarktikat, Prantsuse Polüneesiat, Aafrika rannikut, Aadria mere rannikut ja palju muud.

Kristi muljeid kruiisist luksusliku purjelaeval Sea Cloud saab lugeda CruiseCentre blogis

 

Malle Pottsepp

Peale teist kruiisi Celebrityga olen ikka sama meelt, et kruiis on väga mugav reisimise viis neile, kel meeldib uusi maid avastada aga seda vähese närvikulu ja suure „orgunnita“. Ostad vaid kruiispileti ja edasi läheb kõik nagu mängeldes.

Oma luksusliku ujuvhotelliga külastad väga põnevaid uusi riike, samas on alati hea naasta laeva nagu „oma koju“. Sinu isiklikud asjad ootavad kenasti lahtipakitult kapis, õhtusöögilaud on kaetud ja kultuuriprogramm ootel…ja järgmisel hommikul silmi avades ootavad taas uus riik/sadam ja seiklused! Laevad on muuseas sularahavabad, mis lisab turvalisust ja ka mugavust.

Soovitan kõigile võimalusel rõduga kajutit – hinnavahe tasub ennast kindlasti ära! Ekskursioonina on aga Kariibidel mõnus valik saaretuur + rannapuhkus ühes!

 

Pille Paisuots

Kruiisi juures on mõnus see, et põhimõtteliselt iga hommik ärkad uues sihtkohas, laeval leiad palju uusi sõpru, toidu ja meelelahutuse pärast ei ole vaja muretseda. Lihtsalt naudi!

Oma Vahemere kruiisile tuginedes saan vaid öelda, et kruiisile minnes on ülimalt oluline kajuti valik. Sisekajut ei anna sellist elamust, kui aknaga või veelgi parem, akna ja rõduga kajut.

 

Silja Martin

Mina kruiise üldse ei soovita. See on väga sõltuvust tekitav reisimisviis. Käid üks kord ära. Ja siis kogu aeg tahad tagasi. Inimesele, kes soovivad puhkuse ajal muud kui vaid rannaliiva, rahu ja vaikust, on kruiis kõige mõnusam reisimise võimalus üldse.

Kruiisil ei pea tegema voodit, see tehakse sinu eest ära. Nagu hotellis. Vaid selle vahega, et ka õhtul käib keegi võlur veel kajutist läbi ja korrastab toa.
Kruiisil saab hästi süüa. Millal viimati käisite restoranis igal õhtul?
Kruiisil on võimalik iga õhtu südamest pidutseda.
Kruiisil on võimalik teha sporti.
Ja kõige selle kõrval oled igal hommikul uues ja põnevas kohas, mida uurida ja vaadata. Märkamatult.

 

Tiiu Oga

Kruiis on heas mõttes puhkusepõrgu. Suurel laeval on tegevust ja meelelahutust kõvasti rohkem kui mõnes Eesti väikelinnas. Teine võimalus – lihtsalt ole! Läksin kruiisile suure eelarvamusega, naasin suure vaimustusega.

Tuleb välja, et 4000 reisijaga laevas ei eksigi ära ega saa paanikuhoogu. Vastupidi – väga lõõgastav kogemus!

 

 

või
vaata pakkumisi