Meie kruiisikogemused

Estraveli reisikonsultante ja ka teiste osakondade töötajaid on nakatanud kruiisipisik. Meie kruiisikogumused ulatuvad nii mõne kuu kui ka paarikümne aasta tagusesse aega.

Kogusime Sinu jaoks kokku mõned soovitused, miks kruiisile tasub minna ning uurisime, mis kruiisitajatele endile kõige enam meeldib.

Kadriann Randmer, ärikliendihalduse juht

Scenic Cruises – Scenic Pearl ja Opal Doonau jõekruiisil 2023 oktoobris
Kruiis = mugavus! Jah, võibolla kruiisi algpunkti ja pärast lõpp-punktist tagasi lennujaama jõudmine võib tunduda keeruline, aga kõik muu on mugav ja lihtne. Pole mingit ühest hotellist teise kolimist ja samas näeb palju erinevaid sihtkohti.

Mulle meeldis, et igas peatuspunktis oli valida mitme erineva tegevuse vahel, läbi mille piirkonda näha. Üllatuslikult meeldis ka see, et kruiis toimus sügisel. Jah, suvel on kindlasti mõnus ka laeva välitekil mööduvat vaadelda ja ilma nautida, kuid värviline sügis oli rahulikuks kulgemiseks superilus aeg.

Kadrianni reisimuljeid Doonau jõekruiisist Scenic Cruisesiga saab pikemalt lugeda ka Estraveli blogis.

Liis Kadaja, konverentsi-, incentive- ja rühmareiside vanemreisikonsultant

Kruiiside juures meeldivad mulle kõige enam erinevad vabaaja veetmise võimalused – tegevust jätkub küllaga ja kõigile. Päeva saab proovida veespordi alasid, ujuda erinevates basseinides ja päevitada päikesetekil. Õhtul aga toimuvad eriti ägedad show‘d: muusikalid, jääetendus ja palju muud.

Kruiisil olles näed ja koged mitut reisielamust korraga – laeva melu, põnevad show‘d, uued maitseelamused ja erinevate sihtkohtade (riikide) külastus.

Royal Caribbean – Independance of the Seas, Lääne-Kariibid (Mehhiko) 2016 detsembris
Meeldis erinevad vabaaja veetmise võimalused- tegevust jätkub küllaga ja kõigile. Showd olid eriti ägedad- muusikalid ja jääuisushow. Päeval sai proovitud veespordi alasid, ujuda erinevates basseinides ja päevitada päikesetekil.

Royal Caribbean – Symphony of the Seas Vahemere kruiis 2018 aprillis
Esmane kogemus külastada täiesti uut ja suurimat laeva. Minu jaoks tekitas sellel laeval vau efekti amfiteatristiilis aqvateater, kus toimusid veeshowd.
Laeval jätkub tegevust kõigile. Päeval erinevaid sportimisvõimalused – köielt laskumine, surfamine, kaljuronimine, minigolf. Laev on varustatud erineva tasemega veeliutorudega, lisaks mitmed basseinid ning mullivannid. Laevalt leiab ka spordisõpradele suure jõu- ja treeningsaali ning ca 300 m pikkuse jooksuraja. Laevalt ei puudu ka spaa ja mõnus puhkeala sanaarium.
See on laev, mis on mõeldud lastega peredele – palju erinevaid mängu- ja tegevustubasid alates beebidest kuni teismelisteni välja.

Ann Siirde, Tartu büroo vanemreisikonsultant

Kui inimestele meeldib nädala jooksul näha rohkem kui ühte sihtkohta, soovitan kruiisi. Lisaks igal päeval uutele sihtkohtadele ka palju muid tegevusi laevas ning tasuta meelelahutus.

Royal Caribbean – Harmony of the Seas Vahemere kruiis 2016 kevadel
Ei saa salata – Harmony of the Seas on võimas ja uhke laev küll. Mulle meeldis, et aktiivsele puhkajale tegevust jagub. Suurepärase mulje jätsid show’d, mida vaatamas käisime. Muusikal Grease või ilusate kostüümidega muinasjutuline jääshow või siis Aqua Theater’i tantsushow uskumatute akrobaatika etteastete ja vettehüpetega – see viimane etendus oli eriliselt meeldejääv!

Anni muljeid Vahemere kruiisist maailma suurima kruiisilaeva Harmony of the Seas pardal saab pikemalt lugeda CruiseCentre blogis

Marika Mikko, Suur-Karja büroo vanemreisikonsultant

Royal Caribbean – Oasis of the Seas Kariibidel 2013 aprillis ja Jewel of the Seas Kreeka saartel 2016 septembris
Kruiisilaev on kui ujuv luksushotell, kus on lisaks majutusele olemas heal tasemel meelelahutus ja toitlustus. Kruiisil olles kulged muretult märkamatult ühest sadamast teise, saad ühel reisil olles külastada erinevaid maid ja kultuure. Ainus mure on, et laeval liigub aeg kiiremini kui tavaelus ja kõiki pakutuid teenuseid ei jõuagi tarbida.

Viimane kruiis oli Vahemerel ja 9 öine Kreeka saarte kruiis Jewel of the Seas laevaga, mis sai ette võetud pulmaastapäeva tähistamiseks ja võin julgelt soovitada, et selline puhkuse veetmise võimalus on just hea, kui soovid kodust pidu vältida.

Minu jaoks oli reisil oluline just rõduga kajut, kus sai hommikul mõnusalt kohvi juua ja õhtul Vahemere soojust ja veini nautida. Avatud rõdu uksega magamine ja laine loksumine on ka elamus omaette.

Marika reisimuljeid Kariibi mere kruiisist Royal Caribbeaniga saab pikemalt lugeda ka CruiseCentre blogis.

Silversea – Silver Shadow 2023 juulis
Silversea kuulub kruiisimaailma absoluutsesse tippu ja selle kruiisifirma üheks tunnuseks on väga põnev sihtkohtade valik. Kuna Silversea laevad ei ole väga suured, siis nad pääsevad külastama ka selliseid sihtkohti ja sadamaid, kuhu suure laevaga väga tihti ei satu ning sihtkohad, sadamad ja marsruudid on ka pidevas muutumises, sest laevafirma püsikliendid tahavad ikka uusi ja uusi marsruute avastada.

Avarad, suured ja valgusküllased rõduga sviidid (kajut ei tohi kohe mitte selle väikese luksuskorteri mõõtu toa kohta öelda) ja olen täiesti nõus kolleegiga, et kruiisilt lahkudes sooviks selle sviidi kaasa pakkida. Teenindus – kohe laevale saabudes võtavad sind vastu naeratavad ja lahked teenindajad ning sellised on nad kõikjal – nii restoranis, baaris kui ka igal pool mujal, eks nad harjunud naeratuse ja kannatlikkusega kõigi nõudlike klientide soove ja nõudmisi täitma.

Marika reisimuljeid Fääri saarte, Šotimaa ja Iirimaa kruiisist Silverseaga saab pikemalt lugeda ka Estraveli blogis.

Annely Meidra, Platinum osakonna vanemreisikonsultant

Põhimõtteliselt olin ma kruiisist unistanud lapsepõlvest saadik, siis kui televiisorist “Lemmenlaiva” (Love Boat) sarja jälgisin. Siis tundus see muidugi täielik kosmos. Täna enam mitte. Muljed on väga ülevad – siht on silme ees ja kunagi lähen uuesti pikemale kruiisipuhkusele.

Kui mõte tuleb, et võiks proovida, siis tuleb kindlasti kruiisile minna. Soovitan merevaatega ja pigem rõduga kajutit. Samuti tasub üle vaadata, milliseid eksursioone pakutakse ning kindluse mõttes valik juba varakult ära teha.

Annely muljeid Vahemere kruiisist maailma suurima kruiisilaeva Harmony of the Seas pardal saab pikemalt lugeda CruiseCentre blogis

Piret Siim, osakonnajuhataja

Minu meelest on kruiis väga mugav reisimise viis – lühikese ajaga saab näha mitmeid erinevaid sihtkohti, kusjuures majutuse ja kohvrite lahti-kinnipakkimise pärast üldse muretsema ei pea. Kuna meelelahutuse valik laeval on nii lai, siis peaks igaüks endale sobilikud variandid leidma – kellele täie raha eest kogu meelelahutusprogramm, kellele türkiissinise ookeani veerel raamatu lugemine, erinevatest toiduvalikutest rääkimata.

Princess Cruises – Kariibi mere kruiis aastal 2002
2002 aastal käisin Princess Cruises Kariibi mere kruiisil ja see oli tulvil vahvaid elamusi: põnevad sadamad päevareisideks (Bahama, Kaimani saared, Mehhiko), ööpäevaringsed rikkalikus valikus gurmee-hõrgutised, meelelahutusprogrammid pidulikust balliõhtust Halloweeni karnevalini, personaalne stjuuard, kes täitis oma tagasihoidlikul viisil kõik soovid ja ei väsinud igapäevaselt üllatamast kokteiliklaasi kõrvale nikerdatud jääskulptuuri, rannalinast volditud luige või romantilise laulukesega. Täpselt nagu Aaron Spellingu omaaegses kuulsas “The Love Boat” teleseriaalis, mida olla filmitud Princess Cruises pardal.

Scenic Cruises – Doonau jõekruiis 2023 oktoobris
Kohapeal pakutavad ekskursioonid on minu jaoks väärtuslik osa jõekruiiside võlust – võimalik on valida täpselt enda huvidele ja eelistustele vastavad variandid.
Erinevalt populaarsetest ookeanikruiisidest kulgevad jõekruiisid mööda jõgesid ja läbivad maalilisi maapiirkondi ning väikseid armsaid linnakesi, kuhu tavaliselt niisama reisima ei satu. Värviküllane sügis on Euroopas reisimiseks imeline aeg.

Pireti muljeid luksuslikult Scenic Cruisesi Doonau jõekruiisist saab lugeda Estraveli blogist.

Eret Pappel, arvelduste grupi juhataja

Minu esimene kruiis tuli seoses minu juubeliga, tahtsin midagi erilist aga sain vist sõltuvuse, sest ka järgmist vähem tähtsat tähtpäeva tähistasin juba laevas. Kruiisi otsuse tegemisel soovitan lisaks marsruudile kindlasti valida ka kruiisi alguse- ja lõpusadamat, sellest võib saada oluline nn lisaboonus. Ma ei ole kunagi olnud nn ameerika-fänn ja seega on esimesed valikud ka idasuunalised. Araabia, seal eriti Omaan on super, nüüd ka Singapur sai kindlasti uueks lemmikuks.

Kruiisi ekskursioonidest rääkides, on kõik ideaalselt lahendatud, iga detail on läbimõeldud, ei mingit järjekorras passimist (ka siis kui 85% reisijatest) on vaja maale saada ja laev on ankrus merel, sihtkohas pole lihtsalt sobivat sadamakaid. Pisut muigama pani seik, kui kail oli vaja minna bussidesse ja betoonist sillutisel oli nii 5cm kõrgem vahe, seisis seal töötaja abistamaks et keegi ei koperdaks…

Kristi Kukk, tootjasuhete juht

Mulle kruiisid meeldivad. Just selle pärast, et ma ei pea millegi pärast muretsema ja ma näen ühe või kahe nädalaga rohkem kui ma ühte kohta reisides näeksin. Olen käinud kruiisimas Vahemerel, Kariibimerel, Galapagosel.

Vaadates passis sünniaastat saan aru, et ainus viis järele jäänud ajaga maailm läbi kammida on kruiisides. Unistus on näha Norra Fjorde, Alaskat, Uus-Inglismaa rannikut, Antarktikat, Prantsuse Polüneesiat, Aafrika rannikut, Aadria mere rannikut ja palju muud.

AmaWaterways – jõekruiis Doonaul 2017 augustis
Jõekruiisil on kallas kogu aeg näha. Kogu aeg on midagi kaldal vaadata. Sadamad on linnas, ka väikestes külades.Laevad on väiksed ja hubased. Meeskonnaga saad õige ruttu sina peale. Kapten on ka kogu aeg pildis. Söök on suurepärane.

Jõekruiisid on oma hinnatasemelt kallimad kui ookeanikruiisid, laev mahub ju kordades vähem inimesi, mis omakorda teeb kogu teeninduse personaalsemaks. Peab tõdema, et keskmisest kallim hind teeb ka korrektuurid seltkonnas, kes jõekruiisidel käib. Soovitan neile, kes tahavad kruiisimist proovida aga kardavad merd või merehaigust, jõekruiisil seda muret pole aga reisiviisi konsptsioon on sama.

Silversea – Galapagose saarte kruiis 2018 oktoobris
Minust sai poole kohaga ornitoloog. Mul olid ootused erakorralise looduse suhtes ja need õigustasid enda 100%.
Galapagos on midagi, mis on minu arust hetkel veel suhteliselt kordumatu. Alates faunast, floora ongi kusjuures veidi nigel, kes on harjunud troopika lopsakusega. Liivarand on, palm on aga nad pole koos. Seal siis imestadki, mis vägi on loodusel hävitada ja luua, kohaneda ja ellu jääda. Suhtumine asjade elementaarsusesse muutub.

Kristi muljeid kruiisist luksusliku purjelaeval Sea Cloud saab lugeda CruiseCentre blogis.
Kristi muljeid imelisest Galapagose saarte kruiisist Silverse pardal saab lugeda Estraveli blogist.
Kristi muljeid uhiuue Oceania Cruisesi laeva Vista tutvumisreisist saab lugeda Estraveli blogist

Kirsika Olev, äriklienditeeninduse vanemreisikonsultant

Kõigepealt soovitaksin kruiisi kindlasti mugavuse pärast, näeb palju erinevaid sihtkohti ja samas ei pea oma pagasi, söökide ja majutuse pärast muretsema.

Royal Caribbean – Anthem of the Seas Põhja-Euroopas 2015 kevadel
Üllatusin, kui palju erinevaid võimalusi kruiisilaev tegelikult pakub.Meil oli vaid selline tutvumiskruiis 3 päeva, kus laevast kordagi maha ei läinud, aga selle kolme päeva jooksul küll ei jõudnud kõigi laeva võimalustega tutvuda. Uisuväljakutest surfistimulaatorite, Broadway etenduste ja mailmaklassi restoranideni – igaüks leiab Royal Caribbeani laevadelt enda jaoks midagi.
Kruiisi valides võiks nii suurte laevade puhul eelistada kindlasti kruiise, kus on vähemalt 2-3 merepäeva, sest ainult ühest päevast jääb sellise laeva puhul ilmselgelt väheks ja kõiki laeva pakutavaid võimalusi me läbi proovida ei jõudnudki.

Piret Randmaa, Platinum osakonna vanemreisikonsultant

Royal Caribbean – Freedom of the Seas Vahemere kruiis 2017 septembris
Mugav puhkus! Ei pea muretsema öhtuse meelelahutuse, toitlustuse, ööbimiskoha pärast-köik on korraldatud.
Oli väga huvitav ära näha, kuidas kruiis tegelikkuses toimib. Väga omamoodi kogemus oli suures laevas, milles reisijakohti 4370 ja personali 1360, nautida uhkes üksinduses korralikku Soome sauna.
Meelelahutus laeval oli äge: palju erinevaid esinejaid, muusikashow, jääshow, filmid, võistlused, karaoke, silent disco jm. Ansamblid, uisutajad tulevad 6 kuuks laevale, seejärel lähevad järgmisesse kohta. Oasis ja Quantum klassi laevadel etenduvad ka päris muusikalid: Grease, Mamma mia, They will rock you.

 

Sandra Puusepp, turundusspetsialist

Norwegian Cruise Line – Norwegian Jade Vahemere kruiis 2023 oktoobris
Minu esimene kruiisikogemus 5-päevasel Vahemerel Roomast Barcelonasse. Laev oli küll vanemate ja väiksemate seast aga mulle siiski väga meeldis. Mõnus rahulik õhkkond, mida mina just reisilt ootangi. Ja minu jaoks on ikka olulisim kruiisi marsruut, mitte laev ise. Veetsin iga päev maksimum aja kaldal ning laeva võlude nautimiseks aega eriti polnudki. Käisime oktoobri lõpus ja ilmselt meil ilmaga ka vedas aga siiski soovitaksin Vahemere kruiisile minna oktoobris, kui hinnad on soodsamad ja päike enam nii kuumalt lagipähe ei küta. Sest kruiisipuhkus (eriti Vahemerel) ei ole minu meelest päevitamise- ja rannapuhkus vaid kõikidest sihtkohtadest tuleks maksimumi võtta.
Soovitan Norwegiani vanemate ja väiksemate laevadega Vahemere kruiise neile, kes laeva uhketest atraktsioonidest ei hooli, tahavad avastada palju erinevaid paiku ja laevas rahulikult kulgeda. Kruiisid on pikemad kui enamustel teistel firmadel ja hinnad palju soodsamad! Kindlasti soovitan võtta lisaks ka Free at Sea lisateenuste pakett, et laevas muretult erinevaid kokteile ja erirestorane nautida.

Leelia Lillemägi, Pärnu büroo vanemreisikonsultant

Mulle meeldis kruiis väga just selle kompaktsuse pärast – vingete mastaapidega ujuv hotell komplektis erinevate restoranide, spaa- ja spordiosakondade ning meelelahutuskohtadega viib sind sujuvalt erinevatesse sihkohtadesse. Ei mingit pidevat kohvite pakkimist ega transpordi/transfeeride pärast peamurdmist. Suurel laeval kruiisitades võib olla täiesti kindel, et kõigile leidub just temale sobiv tegevus või meeleolukas show!

Leelia reisimuljeid Kariibi mere kruiisist Royal Caribbeaniga saab pikemalt lugeda ka CruiseCentre blogis.

 

Mauri Saarend, lennupiletite ja reisikindlustuse müügidirektor

Costa Cruises – Costa Magica Lõuna-Euroopa kruiis 2017 kevadel
Üldiselt on Costa säästubränd. Aga õigete ootustega kruiisile minnes (st samasugust glamuuri nagu kallimatel firmadel pole mõtet oodata), ei ole põhjust pettuda.
Lastega reisides on Costa rahakotisõbralik valik. Sest koos kahe täisvasvanuga samas kajutis reisivate laste pealt tuleb maksta ainult sadamatasud ja kohustuslikud jootrahad.

Kruiis oli mõnusa pikkusega (12 päeva) ja huvitavate peatustega (Savonast Kanaari Saartele/Madeirale ja tagasi). Söögid olid adekvaatsed ja kohati isegi head. Jooksurada olemas ja jõusaal korralik. Jõusaali juures ka tasuta saun (ei pidanud kallist spaa-paketti ostma).
Kui kruiisile tahaks minna, aga rahalised võimalused on piiratud, siis see on üks soodsamaid variante. Ja sageli on Costa marsruudid oluliselt huvitavamad kui kallimatel firmadel!

Norwegian Cruise Line – Norwegian Prima Norra fjordide kruiis 2022 septembris
Uhiuus laev, olemas nt kardirada (15 USD/lisatasu eest) ja kuiv liutoru. Söögid-joogid head. Lisatasu eest saab osta ka Free at Sea lisateenuste paketi: joogipakett ja 2 erirestorani. Üks peatus jäi tormi tõttu ära, aga kapteni teavitus selle kohta oli väga adekvaatne.

Costa Cruises – Costa Pacifica Lõuna-Kariibide kruiis 2024 jaanuaris
Ikka OLULISELT parem marsruut kui enamikel teistel firmadel sealkandis – 7 päeva jooksul 6 erinevat riiki/territooriumi. Ja seda ka vägagi mõistliku hinnaga (rõduga kajut alla 1000€/inimene). Jooksurada ja jõusaal olemas, spaasse jagati tasuta pääsmeid.

või
vaata pakkumisi