24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Fortaleza

Brasiilia

Fortaleza on Brasiilia suurlinn, kus elu keeb varajasest hommikust hiliste öötundideni. Kõige aktiivsem sotsiaalne elu käib siinsete laiade liivarandade ümber, kus saad osa tõelisest brasiiliapärasest rõõmu täis, elujaatavast õhkkonnast.

Fortaleza on miljonilinn kirde Brasiilias, Ceara maakonna pealinn. Tegemist on ühe suurema ja elavama linnaga Brasiilias.

Ilm on siin ühtlaselt soe, jäädes peaaegu eranditult vahemikku 23-31 C. Fortaleza on rahvusvaheliselt tuntud kui puhkuse ja peolinn, kus valitseb brasiiliapärane elunautiv õhkkond ning pilvelõhkujaid ääristavad kuldsed rannad. Siin olevat “kõige pöörasemad esmaspäevaööd maailmas.” Samas tasub siin pidutsedes ettevaatlik olla ning liikuda vaid rahvarohkemates, valvatud kohtades. Fortalezat peetakse küll turvalisemaks kui teisi Brasiilia suurlinnu, aga ettevaatlikkus pole siingi liiast.

Linna identiteedi tähtsaks osaks on kirjanik Jose de Alencar. Linna elanikud kutsuvad end lausa Alencarinos. Rahvuslikult meelestatud kirjanik on oma teostes käsitlenud siinseid kohanimesid, brasiillaste päritolu ning keelt. Fortaleza on Brasiilias tuntud ka oma koomikute, forro muusika ja tantsu poolest, mida kõikjalt üle maa kogema tullakse.

Reisipaketti on võimalik võtta ka 20 km kaugusel asuvasse Porto das Dunasesse, kus saab puhkust nautida kauni liivaranna ääres, eemal linnakärast, samas piisavas läheduses, et külastada sealseid poode, restorane ja baare. Porto das Dunase juures on Ladina-Ameerika suurim veekeskus – Beach Park.

Teine võimalik lähisihtkoht on Cumbuco, küla 28 km kaugusel, mis on tuntud kui rahvusvaheline surfarite kohtumispaik. Siingi on kuldne pikk rand, kuid võimalik nautida rahulikku privaatsemat puhkust. Fortaleza linna särast on lihtne osa saada- see on vaid lühida bussireisi kaugusel.

Siinne rannaelu on aktiivne ja elav. Kuulsamad rannad on
Iracema, Meireles, Mucuripe ja Praia do Futuro. Praia do Futuro rand on surfarite lemmik ning tuntud ka barracas`te poolest, mis on söögikohad/restoranid rannaliival. Iracema rand on kuulus baaride, restoranide ja vilka ööelu poolest. Rütmikas forro muusika kohe kutsub tantsima ning nii mitmeski baaris saab nautida elavat kohalikku muusikat.

Poed asuvad rannabulevardi lähedal; ostelda saab ka suures ostukeskuses keskusest väljaspool.