24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Quito

Ecuador

Ecuadori pealinn Quito asub 2700 meetri kõrgusel merepinnast ja on tõeliselt kaunis ja lummav.

Ecuadori looduslik ilu (dzungel, Andid, rannik, Galapagose saared) ja kohalike poolt räägitav selge, puhas hispaania keel teevad riigi pealinnast Quitost külastamisväärt paiga.

Quito on elav, võluv linn kus on koloniaalajast pärit vanalinn, soojad ja külalislahked elanikud ning meeldiv kevadine kliima aastaringselt. Quito värvilised majakesed täidavad kõrgete mägede vahelise oru, tõustes mööda järske mäeseinu aina ülespoole. Metsa pehme helerohelisus on kontrastis suurte valgete pilvedega, mis kobrutavad otsekui vatt kaljutippude taga. Läbi hõreda õhu paistavad vaataja silma korraga päikesepaiste ja udu, sinine taevas ning mõni kilomeeter eemal allasadav paduvihm.

Koloniaalstiilis vanalinn on üks paremini säilinud kogu Ladina-Ameerikas. UNESCO kultuuripärandi nimekirja sai see ühe esimesena, aastast 1971. Samuti on linn kuulus oma kultuuriürituste ning kirka ja turistisõbraliku ööelu poolest.
Linna ümbritseb kaheksa, sageli ka lumemütsiga kaetud vulkaanilist mäge.

Quitost kolme bussisõidutunni tee kaugusel Otavalo lähedal on paarkümmend indiaani küla, kus ka tänapäeval käib elu vanade tavade ja kommete järgi. Igal laupäeval toimub Otavalos suur käsitööturg, kugu kogu piirkonnast kokku tullakse kaupu ja uudiseid vahetama.

Quitos näed Ecuadori elu nii nagu see päriselt on. Ajaloolises vanalinnas on koloniaalajast pärit hooneid, muuseume, poode, restorane. Kõike seda ümbritseb mägine maastik. Ecuador on kuulus oma värvikirevate turgude poolest, kuulsaim neist asub Otavolos. Seal pakutakse värvide, helide ja aroomide võluvat segu, imetlusväärseid kunstiteoseid. Ecuadoris on võimalik tegeleda matkamise ja mägironimisega. Avastamist ootab Amazonase vihmamets, rannad ja peidetud inkade aarded. Iga väljasõit on kui seiklus.

Soovitame külastada vulkaanilisi Galapagose saari mis on rikkad oma taime -, ja loomariigi poolest. Parim aeg külastuseks on märtsist maini.