24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Kanada ja Uus-Inglismaa

Kanada

Kanada idarannik ja Uus-Inglismaa on suurepärased kruiisipiirkonnad. Atlandi ookeani rannikul leidub võrratuid vaateid kaljusele rannajoonele ning hulgaliselt põnevaid vaatamisväärsusi.

Selle uskumatu piirkonna maagiat ja ilu on kõige parem nautida just kruiisilaeva pardal. Seilates Uus-Inglismaa vetes, näed laevalt tervet muutliku ja majesteetliku ranniku panoraami, puutumatuid saari ning värvikirevat loodust. Nova Scotia kuulus Cabot Traili maantee kulgeb miilide viisi merega kõrvuti. Saguenay fjordi kauge ilu nautimine ja laeva pardalt valgevaalade vaatlemine on harukordsed kogemused.

Sellegipoolest ei ole Kanada ja Uus-Inglismaa kruiisi mõte ainult vaatamisväärsustes ega uute teadmiste omandamises. Kruiisid pakuvad küllaldaselt võimalusi sõita jalgrattaga, aerutada paadiga ning matkata läbi rahvusparkide, värvikirevate metsade ja rannaäärsete teede. Lisaks saad kogeda kiirpaadisõitu Fundy lahel, vaalavaatlusekskursioone ja kärestikusõitu.

Kruiiside hooaeg

Kanada ja Uus-Inglismaa kruiiside hooaeg kestab maist oktoobrini, kuid kõige enam laevu on vetes augustis ja septembris. Suvekuud sobivad mitmekülgeks ja aktiivseks perepuhkuseks, sügis pigem maalilisi vaateid otsivatele loodushuvilistele. Kuldkollaste ja erkpunaste lehtede imetlemiseks on parim aeg septembri lõpust oktoobri keskpaigani. Vaalade ning hüljeste vaatlemiseks ühtset valemit pole, hooaeg sõltub täpsemast piirkonnast.

Kruiisid algavad enamasti U.S.A kirdeosa suurlinnadest nagu New York, Boston, Baltimore ja New Jerseyl asuvast Cape Libertyst. Kanada poolel on peamised alguspunktid Quebeq või Montreal. Peamiselt kestab kruiis nädala, kuid valikud on ka mitmeid pikemaid marsruute, näiteks 10- ja 14-päevased ringreisid rohkete peatustega.

 

Huvitavad sihtkohad