Phuket

Tai

Phuketi saar Tai kõige kaunimate randade ja luksushotellidega on soosituim koht rannapuhkuseks, mis pakub võimalusi purjetamiseks, snorgeldamiseks ja kireva ööelu nautimiseks.

Umbes 550 ruutkilomeetri suurusel mägisel Phuketil on üle tosina valge liivaga ranna, samuti leidub siin rahvusparke, sisemaa taimekasvandusi ja koski.

Phuket meelitab aastas kohale üle 4 miljoni turisti, peaaegu 16 korda rohkem kui on saarel elanikke. Enamik saabub lennukiga (55 min Bangkokist), kuid pealinnast saab siia ka üle teetammi sõitva turismibussiga (üle 14 tunni).

Kuigi turistide vool on Phuketi saart muutnud ning uusi hotelle leidub peaaegu sama palju kui vesipühvleid, ootavad teid piirkonna üks kaunimaid maastikke ja puhtad veekogud.

Phuket pakub vaatamisväärset ka ajaloohuvilistele. Lennujaamast lõunasse kulgev maantee viib läbi Thalangi küla, kus asus saare iidne pealinn. Birma sissetungijad piirasid Thalangi ümber ning hävitasid selle 1809. aastal. Varasemas ja rõõmsamas ajaloopeatükis suutis linn vastu seista birmalaste rohkem kui kuuajalisele piiramisele.  See 1786. aastal peetud lahing tõi kaasa kahe naise, proua Muki ja tema õe Chani kangelaseks tunnistamise linna kaitsetegevuse juhtimise ülevõtmise eest pärast proua Chani kubernerist abikaasa surma.  Nende lühikeste juustega naissõdalaste kujud seisavad maantee ääres.

Uus pealinn, mida samuti kutsutakse Phuketiks või Phuket Towniks, on pigem külaliste saabumis- ja lahkumiskoht kui omaette vaatamisväärsus. Säilinud on mõned traditsiooniliste, kahekorruseliste hiina-portugali stiilis majadega tänavad ning linnas leidub ostukeskusi, kohvikuid ning suurepäraseid mereande pakkuvaid restorane. Suveniiripoodides müüakse kauneid merekarpe ning Phuketis kasvatatud (ka võltsitud) pärleid.

Suurem osa turiste ei soovi siiski päikesest ja merest loobuda. Siin pakutakse suurt valikut veespordialasid, veesuusatamisest paraplanerismini, ning üürida saab purjelaudu, katamaraane ja purjekaid. Värsketest mereandidest söömaajad on meeldejäävad ning varem või hiljem avastate end söömas kuulsat Phuketi homaari, mis kõige paremini maitseb grillitult, mõne tilga laimimahlaga.