Vahemeri

Vahemeri pakub rohkelt põnevaid võimalusi kruiisimiseks.

Vahemeri on Euroopa populaarseim kruiisipiirkond oma uhkete suurlinnade ja romantiliste saarekestega. Sind ootavad Itaalia katedraalid ja skulptuurid, Kreeka templid, Prantsusmaa lossid ja Hispaania härjavõitluse areenid.

Vahemeri on hea sihtkoht neile, kes lainetust pelgavad, sest lühikesed vahemaad ja lahesopid hoiavad merehaiguse eemal. Lisaks on lennupiletid Lõuna-Euroopasse reeglina soodsamad kui Atlandi-ülesed lennud. Samuti on Vahemere kruiis mugav variant lastega reisimisel!

  • Lääne-Vahemere kruiis peatub tavaliselt Hispaanias, Barcelonas, Monacos ja ka Itaalias.
  • Ida-Vahemere marsruudid hõlmavad Itaaliat, Horvaatiat ja Kreekat ning mõnikord ka Türgit ja Iisraeli.

Vahemere kruiiside valikust leiab igaüks endale sobiva. Lühipuhkuseks sobivad näiteks mõnepäevased kruiisid suurtel kruiisilaevadel, nädalaste kruiiside puhul võib riike avastada nii hiigellaevadel populaarseimate sadamate vahel liikudes kui ka väikeste luksuslaevadega, mis viivad Sind vaiksematesse paikadesse.

Pikemat puhkust planeerides leiab väga muljetavaldava marsruudiga mitmenädalasi kruiise, mis peatuvad Barcelonas, Toulonis, Monte Carlos, Korsikal, Firenzes, Roomas, Valletas, Tuneesias, Sardiinias, Alžeerias ja Valencias.

Vahemere kruiiside hooaeg kestab enamasti kevadest sügiseni. Rahvarohkeim periood on kuum suveaeg, kuid populaarsust koguvad ka talvised kruiisid, mil temperatuur jahedam ja eluolu rahulikum.

Ida-Vahemere kruiis

Kui armastad kunsti ja antiiki, sobib Sulle hästi Ida-Vahemere kruiis. See piirkond hõlmab Aadria mere idarannikut, Musta merd, Kreeka saari ja Iisraeli. Sadamalinnad nagu Veneetsia ja Ateena pakuvad ainulaadset ilu ning Kreeka saared Kreeta ja Küpros meelitavad rannapuhkuse nautijaid. Sadamapäevadel saad omal käel ringi liikuda või tellida põneva ekskursiooni. Vahemere idaosa religioosne taust on mitmekesine: ära unusta külastada Dubrovniku iidseid kirikuid, Istanbuli kauneid mošeesid ja Jeruusalemma sünagooge.

Lääne-Vahemere kruiis

Päevake Roomas, teine Monacos ning kolmas Mallorcal kõlab ju hästi? Ära unusta ka selliseid tõmbenumbreid nagu La Rambla tänav Barcelonas, ühepäevane reis Napolist või Sorrentost Capri saarele või ekskursioon Prantsuse veiniküladesse.

Vahemere lääneosa on üks mitmekesisemaid kruiisipiirkondi, kus ühe lühikese reisi jooksul näeb rohkelt erinevaid riike ja UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvaid paiku. Hõlmates kaht maailmajagu (Euroopat ja Aafrikat), kuuluvad sellesse piirkonda Itaalia, Prantsuse ja Hispaania kunstikeskused ning araabia kultuuri kekspunktid Maroko ja Tuneesia. See kruiis sobib ideaalselt kunsti- ja ajalooarmastajatele, kes soovivad avastada vaatamisväärsusi ning külastada randu, kohvikuid ja butiike.

Põhja- ja Lääne-Euroopa

Kui Euroopa kruiisimarsruutidest on Vahemeri kahtlemata tuntuim, väärivad külastamist on ka Norra fjordid, Briti saared ja Lääne-Euroopa rannik.

Briti saared ja Euroopa lääneosa

Briti saarte kruiisid viivad Sind paikadesse, kuhu maad mööda rännates naljalt ei satu – Inglismaa, Šotimaa, Walesi ja Iirimaa rannikualadele ning ümbritsevatele saartele. See tasaste roheliste maastike, suursuguste losside, võluvate munakivitänavate  ja õdusate pubidega piirkond pakub kõigile midagi. Et saared asuvad lähestikku, saad rohkem aega veeta kaldal, külastada vaatamisväärsusi ja linnu (Dublin, Edinburgh ja London).

Euroopa lääneosas külastavad kruiisilaevad näiteks Portugali ja Prantsusmaa rannikuala, jõekruiisidega saab aga külastada kas või Loire’i orgu või sisemaal asuvaid maalisi külakesi ja pealinnu. Päikesearmastajatele sobib kui valatult kruiis Kanaaridele – ühel reisil näed mitmeid sadamalinnu ning kivistunud laavavälju vaheldumas lopsakate istanduste ja küladega.

Läänemere ja Norra fjordide kruiisid

Skandinaavia ja Norra fjordide kruiiside valik on äärmiselt mitmekülgne. Kunagi viikingite päralt olnud fjordid on täiesti omaette maailm, mis pakub silmailu kõikidele loodusesõpradele. Kõrguvad mäed, maalilised sadamalinnad oma muuseumide ja restoranidega ning hea õnne korral näed ka vaalu, hülgeid ja virmalisi.

Kruiiside kõrghooaeg kestab maist septembrini, kuid soovi korral saab Norrat laeva pardal külastada ka talvehooajal, mil elu kulgeb vaiksemas rütmis. Lisaks rannikualadele läbivad mitmed kruiisid ka Lofootide saarestikku ja Teravmägesid.

Kruiisi ABC: 3 parimat kruiisilaeva peredele

25.03.2015
estravel

Pere pisemate ja suurematega reisimine on alati üks parajalt aeganõudev ettevõtmine. Tuleb vaadata, et kõik saaksid magamiskoha, kõigil oleks midagi süüa ja lõpuks, et kõigil ikka lõbus ka oleks. Mitu kärbest lööb ühe hoobiga kruiisimine.

Loe edasi...

Kruiisilaevadega jõgesid vallutama!

20.06.2014
estravel

Kruiisimine on üks mõnusamaid ja lõõgastavamaid reisimise viise, mis vaikselt ka meie inimeste hinge poeb. Igal hommikul uues sadamas ärkamine ei saakski kuidagi ebameeldiv olla.

Loe edasi...