Galapagose saared

Ecuador

Galapagose saared on ühed liigirikkaimad terves maailmas.

Saared avastati suhteliselt hilja ja need asuvad inimasustusest kaugel. Tänapäeval on kogu piirkond väga range kaitse all. Galapagoselt leiab hämmastavas koguses erinevaid looma- ja taimeliike, kuid mitte suuri kiskjaid. Just siin töötas Charles Darwin välja revolutsioonilise evolutsiooniteooria, mis pakub kõneainet tänapäevalgi.

Galapagose saarte avastamiseks on viis teha seda kruiisilaeval. Galapagose kruiisid toimuvad aastaringselt, kuid suurema sagina vältimiseks tasub hoiduda koolivaheaegadest. Detsembrist Juunist novembrini on on ilmad jahedamad ning tuulisemad, detsembrist maini aga soojem ja mõnusam. Kevad sobib hästi neile, kes soovivad näha tärkavat loodust ning pesitsevaid linde.

Kruiisid algavad reeglina Baltra või San Cristobali saarelt, kus on ka lennujaamad. Osadel luksuskruiisidel on lisaks laevareisile hinnas ka lennupiletid Lõuna-Ameerikast, mis muudab kruiisi planeerimise lihtsamaks.

Tahad kruiisile… Aga kuhu?

12.07.2013
Kata

Kariibid on üks populaarsemaid kruiisipiirkondi – seda tänu aastaringsele hooajale ja mõnusalt soojale kliimale. Boonuseks on imekaunid saared, millest igaüks on eelmisest erinev. Lisaks Kariibidele on maailmas palju teisigi piirkondi, mida just kruiisireisil avastada tasuks.

Loe edasi...