Korduma kippuvad küsimused

Kruiisi planeerides või vahetult enne reisi algust tekib ikka küsimusi. Kuidas toimub check-in, mida kaasa võtta, mis on joogipakett? Allpool leiad vastused nendele ja teiselegi korduma kippuvatele küsimustele.

Millised on kruiisi makse- ja tühistamistingimused?

Kruiisi tellides on vajalik arvestada erinevate firmade maksetingimustega, mille kohta saab informatsiooni oma reisikonsultandilt. Kui reisini on aega rohkem kui kuu, tuleb esialgu maksta deposiit ja hiljem täismakse. Ka muutmis- ja tühistamistingimused on firmati erinevad.

Kas rasedana võib kruiisile minna?

Raseduse esimestel kuudel oled kruiisilaeval igati teretulnud. Reeglina algavad kruiisifirmade reeglites piirangud alates 24. nädalast (sh juhul, kui raseduse 24. nädal täitub kruiisi ajal). Leebemad võivad olla reeglid näiteks jõekruiisidel, mil maa ja vajadusel arstiabi on lähedal.

Kruiisi planeerides anna oma reisikonsultandile kindlasti teada, kui oled lapseootel. Kruiisifirmad võivad nõuda arstitõendeid ning ka lennufirmadel on oma piirangud.

Millised dokumendid kruiisile kaasa võtta? Kas vajan ka viisat?

Kuigi on ette tulnud juhuseid, kus Eesti ID-kaart on piisav dokument kruiisile pääsemiseks, siis meie soovitus on, et kehtivaks reisidokumendiks sobib pass, mis kehtib ka kuus kuud pärast kruiisi.

Kruiisi jooksul külastatakse erinevaid riike ning maale minekul kehtivad viisatingimused.

Mida kruiisile kaasa pakkida?

Kohvri pakkumisel lähtu eelkõige piirkonnast, kuhu lähed. Soovitame võtta kaasa igaks päevaks paar rõivakomplekti – nii tekil päikese ja vaadete nautimiseks, aktiivselt aja veetmiseks kui ka restoranis õhtustamiseks.

Kruiisilaevale minnes on käsipagasisse on mõistlik pakkida esmavajalik (isikut tõendav dokument, tualett-tarbed, ujumisriided, päikesekreem- ja prillid jne), sest võimalik, et pagas jõuab kajutiukse taha mitu tundi hiljem. Seni saad näiteks laeval lõunat süüa või basseini ääres lõõgastuda.

Millal teha online check-in?

Kui oled kruiisi eest tasunud, saadetakse sulle kruiisidokumendid. Kui need käes, saab interneti vahendusel teha online check-in’i, mis on aja kokkuhoiu mõttes soovituslik. Online check-in lõppeb umbes neli päeva enne kruiisi väljumist. Sadamas on ka võimalik check-in-i teha, aga kui sa ei taha järjekorras seista, soovitame enne reisi internetis asjad korda ajada.

Kuidas toimub laevale minek?

Laevalepääsu algus sõltub kruiisi väljumise ajast, enamasti on see lõuna paiku. Sadamas toimub tavapärane turvakontroll – annad oma kohvri ära, saad check-ini leti juures nimelise plastikaardi ning saadki laevale suunduda. Enne laeva väljumist toimub kohustuslik õppus, muul ajal saad aga näiteks lõunatada või tekil lõõgastuda, enne kui kajut valmis on. Loe laevale minekust pikemalt praktiliste nõuannete lehel.

Mis on joogipakett? Millal see kasulik on?

Tavakruiisidel on enamasti hinnas lihtne joogivalik. Laiema kohvi- ja teevaliku, pudelivee, värske mahla või alkohoolsete jookide eest tuleb lisaks maksta- üks võimalus on tellida fikseeritud tasuga joogipakett. Loe joogipaketi kohta lisa. Luksuskruiisidel on hinnas sisalduva valik oluliselt suurem.

Kui oled otsustanud, et soovid joogipaketi tellida, on kasulik seda teha juba enne kruiisi. Ka laeval on enamasti esimestel päevadel võimalik pakett soetada, kuid võib juhtuda, et kõrgema hinnaga.

Kas peaksin kruiisil olles jätma ka jootraha?

Osadel kruiisifirmadel on kohustluslikud jootrahad juba kruiisi hinna sees, teistel mitte mitte. Kui tellimise käigus jootrahad pole hinnas, tuleb need maksta laevas igal juhul. Broneerimise käigus jootrahade ettemaksmisest loobumine ei vabasta nende maksmisest. Infot, kas kohustulsikud jootrahad on hinnas või mitte, saad oma reisikonsultandilt.
Isegi siis kui n-ö kohustuslikud jootrahad on makstud, võid sümpaatsetele teenindajatele jootraha jätta.

Kruiisipakkumised

Sea Cloud on stiilse purjetamise mitteametlik ikoon ja võrratu võõrustaja.

Valik põnevate marsruutidega kruiise Põhja- ja Lõuna-Euroopas.

Sea Cloud
Valik Euroopa kruiise
al 3255
või al 295 €/kuu

Euroopa jõekruiisid on suurepärane valik reisijale, kelle unistus on ühe puhkuse jooksul võimalikult palju ja võimalikult mugavalt näha.

AmaWaterways
Euroopa jõekruiisid
al 2104
või al 191 €/kuu
Joogipakett ja Wi-Fi tasuta!

Puhkuse jaoks soovitame Kariibi mere kruiise.

Eripakkumised kuni 31.12.2018.

Celebrity Cruises
Kariibi mere kruiisid
al 958
või al 87 €/kuu
Kruiis kuni 30% soodsamalt!

Broneerides oma Kariibi mere kruiisi enne 31. detsembrit, saad kruiisi kuni 30% soodsamalt!

Lülita end Kariibide režiimile!

Kariibi kruiiside eripakkumine
al 409
või al 37 €/kuu
Soodustus  4000 €/sviit

Silversea ekspeditsioonikruiisid: põnevad marsruudid, luksuslik majutus ja esmaklassiline teenindus.

Kuni 31. jaanuarini hinnasoodustus 4000 € sviidi kohta.

Silversea 
Avasta Indoneesia saared
al 8200
või al 150 €/kuu
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
Lisainfo ja tellimine

Kruiiside tellimiseks või lähema info saamiseks helista telefonil 6 266 266, Skype'is estravel või saada kiri aadressile kruiis@kruiis.ee