Vajad abi?

Küsi otse reisikonsultandilt!

Korduma kippuvad küsimused

Kruiisi planeerides või vahetult enne reisi algust tekib ikka küsimusi. Kuidas toimub check-in, mida kaasa võtta, mis on joogipakett? Allpool leiad vastused nendele ja teiselegi korduma kippuvatele küsimustele.

Millised on kruiisi makse- ja tühistamistingimused?

Kruiisi tellides on vajalik arvestada erinevate firmade maksetingimustega, mille kohta saab informatsiooni oma reisikonsultandilt. Kui reisini on aega rohkem kui kuu, tuleb esialgu maksta deposiit ja hiljem täismakse. Ka muutmis- ja tühistamistingimused on firmati erinevad.

Kas rasedana võib kruiisile minna?

Raseduse esimestel kuudel oled kruiisilaeval igati teretulnud. Reeglina algavad kruiisifirmade reeglites piirangud alates 24. nädalast (sh juhul, kui raseduse 24. nädal täitub kruiisi ajal). Leebemad võivad olla reeglid näiteks jõekruiisidel, mil maa ja vajadusel arstiabi on lähedal.

Kruiisi planeerides anna oma reisikonsultandile kindlasti teada, kui oled lapseootel. Kruiisifirmad võivad nõuda arstitõendeid ning ka lennufirmadel on oma piirangud.

Millised dokumendid kruiisile kaasa võtta? Kas vajan ka viisat?

Kuigi on ette tulnud juhuseid, kus Eesti ID-kaart on piisav dokument kruiisile pääsemiseks, siis meie soovitus on, et kehtivaks reisidokumendiks sobib pass, mis kehtib ka kuus kuud pärast kruiisi.

Kruiisi jooksul külastatakse erinevaid riike ning maale minekul kehtivad viisatingimused.

Mida kruiisile kaasa pakkida?

Kohvri pakkumisel lähtu eelkõige piirkonnast, kuhu lähed. Soovitame võtta kaasa igaks päevaks paar rõivakomplekti – nii tekil päikese ja vaadete nautimiseks, aktiivselt aja veetmiseks kui ka restoranis õhtustamiseks.

Kruiisilaevale minnes on käsipagasisse on mõistlik pakkida esmavajalik (isikut tõendav dokument, tualett-tarbed, ujumisriided, päikesekreem- ja prillid jne), sest võimalik, et pagas jõuab kajutiukse taha mitu tundi hiljem. Seni saad näiteks laeval lõunat süüa või basseini ääres lõõgastuda.

Millal teha online check-in?

Kui oled kruiisi eest tasunud, saadetakse sulle kruiisidokumendid. Kui need käes, saab interneti vahendusel teha online check-in’i, mis on aja kokkuhoiu mõttes soovituslik. Online check-in lõppeb umbes neli päeva enne kruiisi väljumist. Sadamas on ka võimalik check-in-i teha, aga kui sa ei taha järjekorras seista, soovitame enne reisi internetis asjad korda ajada.

Kuidas toimub laevale minek?

Laevalepääsu algus sõltub kruiisi väljumise ajast, enamasti on see lõuna paiku. Sadamas toimub tavapärane turvakontroll – annad oma kohvri ära, saad check-ini leti juures nimelise plastikaardi ning saadki laevale suunduda. Enne laeva väljumist toimub kohustuslik õppus, muul ajal saad aga näiteks lõunatada või tekil lõõgastuda, enne kui kajut valmis on. Loe laevale minekust pikemalt praktiliste nõuannete lehel.

Mis on joogipakett? Millal see kasulik on?

Tavakruiisidel on enamasti hinnas lihtne joogivalik. Laiema kohvi- ja teevaliku, pudelivee, värske mahla või alkohoolsete jookide eest tuleb lisaks maksta- üks võimalus on tellida fikseeritud tasuga joogipakett. Loe joogipaketi kohta lisa. Luksuskruiisidel on hinnas sisalduva valik oluliselt suurem.

Kui oled otsustanud, et soovid joogipaketi tellida, on kasulik seda teha juba enne kruiisi. Ka laeval on enamasti esimestel päevadel võimalik pakett soetada, kuid võib juhtuda, et kõrgema hinnaga.

Kas peaksin kruiisil olles jätma ka jootraha?

Osadel kruiisifirmadel on kohustluslikud jootrahad juba kruiisi hinna sees, teistel mitte mitte. Kui tellimise käigus jootrahad pole hinnas, tuleb need maksta laevas igal juhul. Broneerimise käigus jootrahade ettemaksmisest loobumine ei vabasta nende maksmisest. Infot, kas kohustulsikud jootrahad on hinnas või mitte, saad oma reisikonsultandilt.
Isegi siis kui n-ö kohustuslikud jootrahad on makstud, võid sümpaatsetele teenindajatele jootraha jätta.

Kruiisipakkumised

Broneeri Azamara enne 31.05.2018 ning säästa hinnas kuni 3000 USD või saa samas summas krediiti pardal kulutamiseks!

Eripakkumine kehtib kuni 31.05.2018.

Azamara kruiisid
Säästa või kuluta pardal!
al 1862
või al 169 €/kuu
Hinnavõit  3900 €/in!

Hinnas on muu hulgas ka internet, jootrahad, joogipakett, 4 kaldaekskursiooni ja pardakrediit 400 USD reisija kohta.

Pakkumine kehtib kuni 30.06.2018 või kuni kohti jätkub.

Ülipõnevad kruiisid
Oceania pardal
al 5100
või al 150 €/kuu

Vahemere-äärsed sadamad on kui aardelaekad – üks värvikirevam ja põnevam kui teine.

Royal Caribbeani laevad on kui ujuvad linnad, mis viivad Sind mugavalt ühest paigast teise.

Vahemere kruiisid
Royal Caribbeani pardal
al 414
või al 38 €/kuu

Eksklusiivne puhkus purjelaeval!

Lai valik 2019. aasta kruiise.

Sea Cloudi 2019. aasta kruiisid
al 1935
või al 176 €/kuu
Eripakkumine!

Oceania kruiise iseloomustavad suurepärased maitsed, hoolikalt valitud sihtkohad, tähelepanelik teenindus ja luksuslikult mõnus õhkkond.

Polüneesia kruiisid
Mitmekesine marsruut
al 2559
või al 232 €/kuu
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
Lisainfo ja tellimine

Kruiiside tellimiseks või lähema info saamiseks helista telefonil 6 266 266, Skype'is estravel või saada kiri aadressile kruiis@kruiis.ee