Viking Cruises

Viking Cruises

Kruiisipiirkonnad: Jõekruiisid – Aasia (Irrawaddy), Egiptuse (Niilus), Euroopa (Doonau, Rein, Rhône, Dordogne, Douro, Elbe)  ja Venemaa (Volga, Sviri) jõed. Ookeanikruiisid –  Kariibid ja Ameerika,  Läänemeri ja Põhja-Euroopa, Vahemeri.

Eraomanduses olev Viking Cruises pakub jõe- ja ookeanikruiise läbi kahe tootegrupi – Viking River Cruises ja Viking Ocean Cruises. Ettevõte loodi 1997. aastal norralase Torstein Hagen´i poolt 4 jõekruiisi laevaga.

Olgu selleks siis jõekruiis või merereis, Viking Cruises pakub marsruute, kus sihtkohad ja väiksemad sadamad on valitud nii, et reisijatel jääks rohkem aega tutvumiseks kohaliku kultuuri- ja vaatamisväärsustega. Erinevalt konkurentidest pakub Viking Cruises valitud sadamates ka pikemaid hilisõhtuseid peatusi või üleöö jäämisi, seega Viking Cruises´iga möödub aeg rohkem kallastel kui vetel.
Jõekruiiside pakkumistest leiab reise kestvusega nädal kuni kolm nädalat, ookeanikruiiside pikkused ulatuvad 8 päevast kuni 141 päeva kestva maailmareisini.
Kõik Viking Cruises´i marsruudid sisaldavad eksklusiivset kultuuriprogrammi (Viking Culture Curriculum), mis tutvustab sihtkohtade ajalugu ja kultuuri läbi erinevate tegevuste nii pardal kui kaldal (loengud, keelekursused, kokandustunnid, giidiga ekskursioonid sadamates jpm), et kruiis ei oleks lihtsalt reis, vaid erinevate kultuuridega tutvumise võimalus.

Tütarettevõte Viking Ocean Cruises tuli merele 2015. aastal laevaga Viking Star, kahel järgmisel aastal saabusid laevad Viking Sea ja Viking Sky. 2017. aastal tuli merele laev Viking Sun, mis on firma esimene maailmareise pakkuv kruiisilaev.

Riietuseks sobib kaasa pakkida mugav ja kihiline vabaajarõivas, vihmakeep/jope, müts, olenevalt aastaajast ka soojemad riided. Jalanõudest mugavad matkajalatsid ja kingad. Õhtune riietumisstiil pardal on elegant casual ehk siis elegantsem vabaajarõivas.

Viking Cruises´i reisijad nii jõe-kui merekruiisidel on peamiselt inglise keelt kõnelevad, palju näinud-reisinud, vanuses 55+ reisijad, kellel on aega ja aktiivsust avastada uusi sihtkohti. Hiina ja Lõuna-Aasia kruiisilaevadel näeb ka nooremat rahvast.

Mida sisaldab Viking River Cruises´i tavapakett?

Hinnas sisaldub majutus, toitlustus, 24-tunnine toateenindus, üks giidiga kaldaekskursioon igas sadamas, sissepääs spaasse, pudelivesi, karastusjoogid, kohv, tee, õlu ja vein, WI-Fi, sadamamaksud. Jootrahad pole hinna sees.

Laevad

Viking River Cruises

Jõekruiiside laevapargis on üle 65 aluse, neist 40 kuulub Longship´i klassi (suurimad ja kaasaegsemad laevad Euroopa jõgedel). Iga laeva pardal on 190 reisijakohta. Laevad, mis on ehitatud pärast  2011. aastat, on varustatud keskkonnasõbraliku hübriidmootoriga, mis tagab sujuvama ja vaiksema liikumise.

Viking Ocean Cruises
Väikesed laevad, kus reisijakohti 930, annavad võimaluse külastada sadamaid, kuhu suuremad kruiisilaevad ei saa randuda.
• Tulemas 2019 – Viking Jupiter
• Viking Sea (ehitusaasta 2016)
• Viking Sky (ehitusaasta 2017)
• Viking Orion (ehitusaasta 2018)
• Viking Star (ehitusaasta 2015)
• Viking Sun (ehitusaasta 2017)