Havanna

Kuuba

Kuuba ainulaadses kirevas maailmas koged uskumatuid värve, maitseid ja lõhnu igal sammul. Und siin päikesesaarel  juba ei ei saa - salsarütmid hoiavad ärkvel hommikuni.

Havanna on Kuuba pealinn. Siin saab nautida võluvat koloniaalarhitektuuri, mis on muutumatu maalilisusega säilinud viimase 50 aasta jooksul peale Fidel Castro revolutsiooni.

Vanalinn Viejas on tänaseks juba suures osas ka renoveeritud ja taastatud, siin võib leida imepäraseid hooneid koguni 16.-17.sajandist. Havanna vanalinn oma vanade koloniaalstiilis majade ja munakivitänavatega on alates 1982. aastast UNESCO muinsuspärandi nimistuses. Linnas on palju paleesid, kirikuid, väljakuid, kindluseid ja üle 50 muuseumi, nende hulgas Havanna Linnamuuseum ja Revolutsioonimuuseum, samuti Havanna kuulus arhitektuurimälestis Prado Puiestee.

Tähtsamad Ernst Hemingwayga seatud kohad on El Floridita ja La Bodeguita baarid ning Ambos Mundose hotell. Kuid muu linn elutseb maalilises lagunemises, pakkudes hõllanduslikke  elamusi. Kontrasti linna hääbuvale ilule pakuvad värvikad sõbralikud inimesed ja uskumatu autodevalik – korralikule kuubalasele on prestiiži küsimus ringi kihutada äärmiselt üleslöödud Ameerika 50.-60.aastate limusiinis. Siin kohtab võitmatut valikut poole sajandi vanuseid Chevrolet´sid, Cadillace, Dodge´e ja Forde.

 

Huvitavad sihtkohad

Havannas puhates tasub kindlasti külastada siinseid jazzi- ja salsaklubsid ning osa saada elava muusika ehedusest. Kultuurihuvilistel on põnev väisata Rahvuslikku Kunstimuuseumi ja üles otsida ka Ernest Hemingway majamuuseum – pangem tähele, et too seikleja elutses Havanna külje all koguni 22 aastat!

Peamised vaatamisväärsused Havannas: Iidsed kindlused Castillo del Morro ja Castillo de la Punta Havannas, sealsamas asub ka vana Havanna arhitektuurimälestis – Prado puiestee; Kaunite kunstide palee; Kirjaoskamatusega võitlemise muuseum; Havanna linnamuuseum; Ernst Hemingway maja-muuseum; Guanabacca Ajaloomuuseum.