Mehhiko

Mehhiko on Ladina-Ameerika kõige populaarsem turismimaa. Turistidele on Mehhiko keskseteks huviväärsusteks kunagiste kõrgkultuuride saavutuste varemed, linnade vana koloniaalarhitektuur, rannad ning looduskaunid kohad.

ÜLDINFO
Asukoht – Põhja-Ameerika lõunaosa
Naabrid – USA, Guatemaala, Belize, Kuuba
Pealinn – Mexico
Pindala – 1 972 550 km2
Rahvaarv – üle 129 miljoni
Rahaühik – peeso (MXN)
Riigikeel – hispaania
Ajavöönd – GMT-6

MIKS KÜLASTADA
Ranna- ja mereelamustele sekundeerivad allmaasnorkeldamine ja -sukeldumine, looduskaitsealad ja põnevad teemapargid. Rannajoon on kahe ookeani ääres ning kindlasti tuleks uudistada väga mitmekesist veemaailma. Puhas ja selge vesi ning rikkaliku elustikuga korallriff on teinud Mehhiko ülimalt populaarseks.
Riik meelitab rahvast kohale oma latiino-sharmi, mitmepalgelise eksootilise looduse, salapäraste asteekide-maiade jt. ameerika põlisrahvaste kultuuripärandi ning oma traditsiooniliste indiaanikülakestega. Mehhikos leidub nii lumiseid mäetippe, kõrbetasandikke, aga ka lopsakaid vihmametsi.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Mehhiko külastamiseks sobivad kõik aastaajad. Parim külastusaeg on oktoobrist maini.

KLIIMA
Mexico piirkonnas on päevased keskmised temperatuurid juulist veebruarini 21°C–23°C ning märtsist maini 25°C–27°C. Öised keskmised temperatuurid on novembrist veebruarini 6°C–8°C ning ülejäänud aastal 9°C–12°C.

PÕNEVAD KOHAD
Mexico linnas tasub tutvuda ajaloolise vanalinna, katedraali, valitsushoone ja Diego Rivera seinamaalingutega. Puebla ehk “inglite linn” on tuntud oma väljapaistva koloniaalarhitektuuri, hõrgutavate söökide, Talavera keraamika ja tekstiilitööstuse poolest. San Cristobalis soovitame külastada indiaanlaste külasid, linna turgu, katedraali, Santo Domingo kirikut ning ka nefriidi muuseumi. Palenque – muistne maajade linn on arheoloogiline ala, mida ümbritseb džungel. See on üks maailma tähtsamaid maiade vaatamisväärsusi. Cancunist leiab arheo-astronoomilisi märke sellest võimsast linnast. Kindlasti pakub põnevust püramiidi külastus, mis on tuntud kui Kukulcani templina. Soovi korral saab tutvuda pealuude templi, jaaguari templi, observatooriumi, tuhande samba väljaku ja püha kaevu cenote`ga.

HEA TEADA

  • Soovitame vältida reisimist Tijuana, Ciudad Juarez, Chihuahua ja Culiacani linnadesse ning Oaxaca ja Chipase osariikidesse
  • Kraanivesi ei ole enamasti joodav
  • Süüa üleküpsetatud liha ja kala; juurvilju süüa keedetult ja puuvilju kooritult
  • Mobiilside ei ole igal pool tagatud

Kruiisile maailma suurimate laevadega!

30.07.2013
Marika Mikko

Kruiis on juba iseenesest nii äge puhkus, et paneb silmad särama. Aga kruiis maailma suurimatel laevadel Allure ja Oasis of the Seas – see on elamus omaette! Tegemist on peaaegu identsete laevadega, mille välimus ja ka sisemus on äravahetamiseni sarnased. Kuid siiski on Allure umbes 5 cm pikem, kui tema aastapäevad vanem sõsar Oasis of the Seas.

Loe edasi...