Uudised ja reisilood

Baltimaade suurimalt reisibüroolt

Valmimas on uued vinged kruiisilaevad

12.04.2017 Janika Ritson

Kruiisireisimine on kasvav trend, millest turismivaldkonnas 2017. aastal üha rohkem räägitakse. Kruiisireisijate arv on oluliselt kasvanud nii Eestis kui mujal maailmas ning 2017. aastal prognoositakse kruiisireisijate koguarvuks 25,2 miljonit reisijat. Kruiisiettevõtted investeerivad üha uutesse laevadesse. Hetkel on tellimuses 68 kruiisilaeva, mis on kõigi aegade rekord. Uute laevade pardal pakutakse mitmeid uusi ja seniolematuid võimalusi, mis kruiisireisimise kvaliteeti oluliselt tõstavad.

“Kruiisidega seoses levib mitmeid müüte. Näiteks arvatakse, et kruiisireisimine on kallis ja igav ning et kruiisidel käivad peamiselt vanemas eas inimesed. Tegelikkus on aga vastupidine – ööpäev kruiisilaeval on soodsam, kui ööbimine samale tasemele vastavas hotellis koos restoranieinete ja transpordiga. Kui soovitakse ühe reisi jooksul mitut sihtkohta külastada, siis on kruiis selleks mugavaim viis,” räägib Estraveli kruiisiagentuuri CruiseCentre juht Kristi Kukk.

“Mitmed Estraveli kliendid annavad kruiisilt naastes meile ülipositiivset tagasisidet. Ollakse üllatunud, kui palju seiklushimulisi noori inimesi ja lastega peresid käib kruiisidel. Samuti kiidetakse kajutite kvaliteeti, mis ei jää oma avaruselt ja mugavuselt hotellitubadele alla,” lisab Kukk.

Uued enneolematud laevad

2017. aastal on suurimaks kruiisivaldkonna uudiseks uued laevad, mis muudavad kruiisimise reisijate jaoks senisest oluliselt kvaliteetsemaks. Uute laevade ehitamisel on pööratud senisest enam tähelepanu reisijate mugavusele ja keskkonnasäästlikkusele. Laevade pardal pakutakse väga laia valikut erinevaid atraktsioone, nt erinevaid sportimis- ja meelelahutusvõimalusi nagu mägironimise ja surfiala või veekeskus.

“Hetkel on tellimuses 68 kruiisilaeva, mis on kõigi aegade rekord,” räägib Kristi Kukk. Estravelis on müügil kõigi maailma suurimate kruiisifirmade kruiisid. Uued laevad on väga populaarsed ja esimesed kruiisid on tavaliselt ruttu peale müügi avamist välja müüdud. Just äsja alustas mere-reisidega uhiuus luksuslaev Seabourne Encore. Aprillis valmib kõrge kvaliteedi poolest tuntud kruiisifirma Silversea uus luksuslaev Silver Muse. Sel aastal tulevad uute laevadega välja ka kruiisifirmad MSC Meraviglia, MSC Seaside, Norwegian Joy, Princess Cruises Majestic Princess.

“Näidetena võiks välja tuua ka kruiisifirmad Royal Caribbean ja Celebrity Cruises, mis tutvustasid mõlemad hiljuti oma uusi laevu, mis alustavad seilamist 2018. aastal. Royal Caribbeani uus laev Symphony of the Seas on maailma suurim kruiisilaev, mis näeb välja nagu linnak. Seal pakutavad seikluslikud elamused on kruiisilaevade kontekstis enneolematud.

Stiilipuhta disaini ja luksuslikkusega paistab silma aga Celebrity Cruises uus laev Celebrity Edge, mille stiilipuhas sisekujundus eristab laeva kõigist teistest kruiisilaevadest,” toob Kristi Kukk välja kõige revolutsioonilisemaid uuendusi pakkuvad kruiisilaevad.

Kruiisiturism on ka Eesti reisijate hulgas populaarsust kogunud ning 2016. aastal käis kruiisil kaks korda rohkem Eesti turiste, kui aasta varem. Talvehooajal seilab enim kruiisilaevu Kariibi merel. Populaarsed on ka Dubaist algavad kruiisid. Suvehooajal on suurim valik kruiisireise Vahemerel ning siis toimuvad ka Alaska, Uus-Inglismaa ja Norra kruiisid.

Estraveli CruiseCentre portfellis on ligi 100 kruiisifirmat üle maailma. Valikus on väga erinevaid laevu. Kruiisireiside marsruudid ja reiside pikkused on samuti erinevad. Soodsaimaid kruiisid algavad paarisajast eurost. Kõige kallimad, mitmekuised ekspeditsioonid luksuslaevadel maksavad mitukümmend tuhat eurot reisija kohta.

Vaata põnevaid kruiisisihtkohti, tutvu teiste kruiisifirmadega või kruiisipakkumistega CruiseCentre lehel.

Kommentaarid:

Kruiisipakkumised

Suurepärane võimalus Horvaatia ranniku ja saarte avastamiseks on kruiis. Katarina Line'i väikesed jahi või purjelaeva tüüpi laevad väljuvad peamiselt Splitist, Dubrovnikust ja Opatijast. 

Horvaatia rannik
Kruiisid väikelaeval
al 1104
või al 100 €/kuu

Luksuskruiis auhinnatud Crystal Cruises laevade pardal on elamus omaette.

Nüüd valitud kruiisid soodushinnaga!

Crystal Cruises
Kruiis luksuslaeval
al 3015
või al 274 €/kuu
Kampaania kuni 31.07

Talviste kruiiside kampaaniast leiab soodsa hinnaga kruiise Vahemerel, Kariibidel ja Pärsia lahel.

Teine reisija kajutis 50% soodsamalt!

MSC Cruises
Talvised kruiisid
al 539
või al 49 €/kuu
Ahvatlevad hinnad

Broneerides oma Kariibi mere kruiisi enne 31. maid, saad erinevaid soodustusi.

Lisaks: uus veepark CocoCay erasaarel!

Kariibi kruiiside eripakkumine
al 431
või al 39 €/kuu
Uus laev nüüd Vahemerel!

Celebrity ultramodernne ja stiilne uus laev Celebrity Edge tegi oma esimese reisi detsembris ja on väga hästi klientide poolt vastu võetud.

Soodustused piiratud ajaks, kiirematel parem valik!

Celebrity Edge
Uued soodustused!
al 1313
või al 119 €/kuu
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
Lisainfo ja tellimine

Kruiiside tellimiseks või lähema info saamiseks helista telefonil 6 266 266, Skype'is estravel või saada kiri aadressile kruiis@kruiis.ee