Koh Lanta

Tai

Lanta Yai saar asub Andamani meres ning sobib eeskätt randa ja loodust armastavale reisijale, kes tahab puhata „organiseerimata" korras omapäi ja lihtsalt niisama olla ning tegevust leiab endale ka ilma kellegi teise juhtnöörideta.

Lanta on suurim 52-st Lanta Rahvusparki kuuluvast saarest; kohalikke elanikke 20 000. Saar on mägine ja kaetud enamuses lopsaka vihmametsaga. Peamine ja suurim asustatud koht on Ban Saladan saare põhjaosas, mis on sadamalinn ja kaluriküla ja mida kohalikud kutsuvad Paradiisi väravaks.

Kuni viimase ajani oli Lanta seljakotireisijate pärusmaa- odavad puulehtedest punutud seintega majakesed kanajalgadel, peaaegu et olematu raha eest kohalikud söögikohad, odav rollerirent…. kuid praegu on nende paradiis hakanud mõranema ja ka siia saarele on kerkinud esimesed lukshotellid ja rajatud korralikud teed,

Saarel elab endiselt palju väikeseid loomi-langurid (pikasabalised ahvid), kärpkassid, hirved ning üle 100 linnuliigi; õhtul krooksub konnakoor ja koidu ajal alustab linnukoor-elu on nagu loomaaias.
Läänekaldal on liivarannad, neid on kokku 12 ja mida kaugemale saare lõunaotsa poole, seda suuremaks muutub tõenäosus, et jäljed rannaliival kuuluvad mõnele ahvile või sisalikule. Kahe Lanta saare vahele, Lanta Yai kirdeossa jääb soine mangroovimetsade ala; siia pakutakse kanuu ja pikasabalise paadi ekskursioone ja siin liivarandasid pole.Lanta märksõnadeks on mangroovimetsad, korallirifid ja metsaga kaetud mäed. Saarel elavad nii budistlikud tailased kui ka islamiusulised meremustlased. Erinevalt ülejäänud Taimaast on Lanta peamiselt islamiusuline. Kohalike külad on väikesed; mingit suurt seltsielu ega ostukeskuseid siin veel pole. .Peamine meelelahutuskoht, kus on baare-restorane-diskoteeke, on Sala Dan.

 

Huvitavad sihtkohad